Wyroby dla motoryzacji

Najliczniejszą  grupą wyrobów produkowanych przez naszą firmę są wyroby – części zamienne dla motoryzacji. Przeważająca część z nich jest stosowana w zawieszeniach samochodów  osobowych i ciężarowych.

Zawieszenie  to zespół elementów łączących koła z reszta pojazdu, którego zadaniem jest przenoszenie sił powstających na styku koła z powierzchnią jezdni na nadwozie. Zapewnia komfort jazdy oraz stateczność i sterowność pojazdu. W skład zawieszenia wchodzą:

  • elementy prowadzące koło odpowiadające za prowadzenie, skok i geometrię zawieszenia, np. wahacz, drążek poprzeczny lub wzdłużny,
  • elementy resorujące,
  • elementy tłumiące np. amortyzatory
 

Jednym z elementów wahacza jest tuleja gumowo-metalowa. Tego typu tuleja powinna charakteryzować się bardzo dobrą jakością użytych materiałów  i wykonania . Jej  zadaniem jest tłumienie wszelkich nawet najdrobniejszych drgań, których nie są w stanie wytłumić opony i amortyzatory.

Tuleje wahacza produkowane przez naszą firmę charakteryzują się bardzo dużą trwałością i wysoką jakością  ponieważ stosujemy odpowiedni dobór materiałów zwłaszcza mieszanek gumowych o bardzo dobrych własnościach amortyzujących i tłumiących. Konstrukcja wszystkich tulei gumowo-metalowych jest ścisłym odwzorowaniem oryginalnych detali z użyciem analogicznych mieszanek gumowych i rodzaju stali w tulei metalowej. Dzięki dobrej jakości materiałów i precyzyjnemu wykonaniu wyroby te są kompatybilne z pozostałą konstrukcją co przenosi się na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Osłony półosi

osłony półosi to element gumowy zabezpieczający przegub przed dostaniem się takich niepożądanych substancji jak woda, piasek czy inne zanieczyszczenia mechaniczne co w efekcie może doprowadzić do korozji i zatarcia powierzchni roboczych przegubu. Objawami takiego zjawiska może być np. stukanie podczas skrętów co w konsekwencji może doprowadzić do zerwania przegubu.

Osłona przekładni kierowniczej

zabezpiecza listwę zębatą w przekładni kierowniczej przez dostaniem się wody czy jakichkolwiek zanieczyszczeń mechanicznych co w konsekwencji może doprowadzić do korozji elementów metalowych w przekładni kierowniczej.

Osłony produkowane przez nasza firmę charakteryzują się odpowiednią geometrią i wysokiej jakości materiałami, z których są wykonane. Oferujemy naszym klientom osłony półosi uniwersalne i specjalnie dedykowane do konkretnym modeli samochodów, w zestawach z opaskami i smarem lub jako pojedyncze wyroby.

Uszczelka pokrywy zaworów

jest elementem silnika, znajdującą się w miejscu styku pokrywy zaworów z mechanizmem sterowania zaworami, zapewniając szczelne połączenie obydwu tych elementów. Zapobiega ona wydostaniu się oleju na zewnątrz, a w konsekwencji polepszenie sprawności silnika.

Produkowane przez nas uszczelki pokrywy zaworów silnika są wykonane z mieszanki  gumowej odpornej na benzynę i olej napędowy. Dobór odpowiedniego materiału jest bardzo istotny ponieważ na skutek ogromnego ciepła generowanego przez jednostkę napędową, uszczelki mogą ulegać zniszczeniu, czego efektem jest nieszczelność pokrywy zaworów. Uszczelka w takim stanie technicznym powinna być natychmiast wymieniona, by nie doprowadzić do uszkodzenia mechanizmów sterującymi zaworami.

Poduszki gumowo-metalowe mocowania silnika

są przykładem części samochodowych zaprojektowanych dla komfortu jazdy. Przenoszą one dużą część drgań silnika na nadwozie. Nieodpowiednio dobrana czy zamontowana poduszka mocowania silnika może imitować awarię silnika. Dlatego podczas wymiany tych części rekomendujemy nasze, niezawodne rozwiązania.Geometria naszych poduszek i stosowane materiały są najwyższej jakości, a technologia wykonania zapewnia ich niezawodność.

Produkujemy poduszki do samochodów wielu popularnych marek, np.: Chevroleta Aveo New, Chevroleta Lacetti, Daewoo Lanos, Nexia czy Nubira.